Skupiny a stránky facebook

18 prosince, 2009 od  
Publikováno v rubrice Facebook - stránky a skupiny

Co jsou to facebook skupiny a co facebook stránky? Jaké jsou mezi nimi rozdíly. Jaké mají omezení? Jak si založit novou stránku nebo skupinu a jak ji spravovat? Pokusíme se Vám poradit jak na to. Podíváme se na rozdíly mezi skupinami a stránkami.

Facebook je momentálně nejoblíbenější sociální síť v české republice. Některé zdroje hovoří o více než milionu aktivních uživatelů v české republice, jiné zdroje hovoří až o 1,7 milionu českých uživatelů. Kromě osobního profilu, možnosti komunikace s přáteli, sdílení fotek a video souborů, facebook nabízí i možnost vytvářet skupiny lidí sdružených okolo nějakého tématu nebo stránky které propagují nějakou zajímavou věc, osobnost, projekt, web nebo médium.

Facebook stránky

Facebook stránky a skupiny - jak na ně?

Facebook stránky a skupiny - jak na ně?

V poslední době jsou facebook stránky používány velmi často pro marketingové účely nejrůznějších firem a uskupení. Svoje stránky mají jak webové portály, mediální domy, firmy z nejrůznějších oborů, politická uskupení, známé osobnosti. Uživatelé facebooku pak mají možnost stát se fanouškem dané stránky a tím jednak vyjádřit podporu pro danou věc ale současně mít i přístup k diskusím na dané stránce, jsou v kontaktu s děním, pokud je oznámena nějaká novinka týkající se dané věci tak se ji mají šanci snadno a rychle dozvědět.

Facebook skupiny

Skupina má na rozdíl od stránek na facebook méně oficiální a formální charakter. Je určena spíše pro sdružení nějaké skupiny lidní a výměnu informací mezi nimi. Na rozdíl od stránek není tolik cílena na propagaci něčeho oficiálnějšího, jako jsou weby, média, firmy nebo známé osobnosti. Skupiny také mají omezenější možnosti.  Skupina může mít maximálně 5000 členů. Jsou zde jen minimální možnosti jak si upravit skupinovou stránku.

Skupiny versus stránky

Skupinu si na facebook může založit kdokoliv, u stránek to není tak jednoduché

Hlavní výhodou skupin asi je to, že kdokoliv může vytvořit jakoukoliv skupinu na jakékoliv téma. U stránek toto neplatí. Stránky můžete založit jen jako oficiální vlastníci daného produktu / webové stránky nebo jako osoba (např. různé fanouškovské stránky o slavných osobách jsou z pohledu facebook pravidel protiprávní, to že je toleruje, je jiná věc)

Skupina na facebook může mít maximálně 5000 členů, stránky jsou bez omezení

Hlavní nevýhodou skupiny může být to, že zde může být sdruženo pouze 5000 uživatelů.  Pokud Vaše skupina překročí 5000 uživatelů tak jsou některé funkce – jako třeba posílání zpráv omezeny. U stránky je pak tento počet neomezený. Pokud tedy plánujete vytvoření skupiny na nějaké veřejně zajímavé téma, měli byste se dopředu zamyslet, jestli pro vás limit 5000 nemůže být v budoucnu omezující.  V současnosti totiž facebook neumožňuje změnu skupiny na stránku, museli byste tedy pracně migrovat všechny svoje příznivce na nově vytvořenou stránku

Stránky podporují propagaci

Stránky také umožňují vytváření fanouškovských rámečků. Tj. pomocí průvodce si na své stránce na facebook můžete vygenerovat kus html kódu který, když vložíte na své webové stránky tak se Vám zobrazí tlačítko, které umožňuje návštěvníkům vašeho webu stát se Vaším fanouškem i na facebook, součástí tohoto rámečku mohou být i fotky fanoušků nebo poslední vložené fotky

Facebook stránky mají statistiky návštěvnosti

Stránky obsahují sice jednoduché, ale přehledné statistiky. Můžete tak sledovat počty nových fanoušků, jejich sociodemografii, jejich aktivitu. Skupiny na facebook tuto možnost nemají

 • Stejné funkce facebook skupin a stránek
 • Skupiny i stránky podporují přidávání aplikací
 • Skupiny i stránky umožňují diskuse a přidávání příspěvků, odkazů, fotek a video souborů
 • Skupiny i stránky umožňují posílat zprávy uživatelům (s tím rozdílem že u skupin jsou zprávy odesílány do inboxu – do příchozích zpráv uživatele, u stránek se posílají do update)

Komentáře

29 reakcí k “Skupiny a stránky facebook”
 1. Pavel Vašek napsal:

  Dobrý den,

  dnes jsem si založil svoji stránku na Facebooku a chtěl jsem zeptat, zda-li je tato služba placená, či nikoliv. Četl jsem článek na Vaší stránce a nenalezl jsem zde potřebné informace.

  Děkuji s pozdravem Pavel Vašek.

  • Ronin Hoodovský napsal:

   Dobrý den,vážený pane vážená paní,

   žádáme vás o finanční podporu pro naší veřejně prospěšnou činnost,
   kterou vytváříme ve spolupráci s okolními pěti školami.

   Před měsícem jsme se školami sázeli a
   my zakoupili 300 buků,dubů,borovic a smrků.
   Ministerstvo školství finance nemá,celkem máme hotovo 46km,
   dle foto-alb,které uvidíte na Facebooku,budeme rádi i za osvětu
   pro vaše kolegy.
   Vše uvidíte na našich stránkách na Facebooku pod názvem NAUČNÉ STEZKY.
   Číslo účtu 29 60 92 21 83/0800 u ČESKÉ SPOŘITELNY.
   Nedostali jsme jedinou dotaci a ani finanční dar.Vše financujeme z platu každého z nás.
   Jsme také čistá firma-neziskovka,absolutně bez dluhů,která žádala obce,
   vlastníky o písemné vyjádření tvorby stezek.
   K úpravě,tvorbě,rekonstrukce stezek i naší firmou Bestmarket s.r.o. IČ 250 32 178.
   Za dar můžeme i vystavit fakt.razítko.Jsem notářsky pověřen jako jednatel.
   S přátelským pozdravem,ochránci přírody,dobrovolníci,

   Robin,Daniel,Milan,Vládǎ,Milan,Petr,Nikola,Michal,Žaneta,Jirka,Hubert,Gábina,Véna,Lukáš,
   a mnoho ostatních z okolních škol,obcí a rodin,
   kteří po práci nelení doma a vytváří hodnoty pro ostatní.

   Tel: 605 220 430 dne 26.6.2019
   Bestmarket@seznam.cz

   Naším cílem je dostat DĚTI do přírody.Vytvořit podmínky pro nauku přímo v přírodě,jak pro kantorskou činnost,tak pro rekreační a sportovní činnost.Priorita je propojit obce po bezpečné komunikaci.
   Děti na vlastní oči uvidí zvěř,horniny,květenu,aj.Domníváme se,že je to smysl soustředění a zájmu žáků,než se nudit ve škole.Náš zájem není jen vytvořit oázu klidu,ale i bezpečnost v lokalitě.Tím že spojíme obce stezkami,lidé nemusí chodit po silnicích,kde je provoz mot.vozidel.Na všech našich stezkách je zákaz mot.vozidel.
   Chceme vytvořit muzeum v přírodě,bosování celou krajinou,nejen určené úseky.Vytvořili jsme cca 9 jamek na golf,který si můžete zahrát při volnoaktivním odpočinku.Stezky jsou značené turistickou značkou ve spolupráci s turistickým značením ČR.
   Vytváříme obnovu historických stezek,které zde byly již za Marie Terezie.Snažíme se obnovit původní floru a faunu.Umístnit informační tabule o druhu hornin,nálezu českých granátů,či přírodní dominantě,jako je vodopád.Lokalita má i 400let staré stromy.
   Nepočítáme historii bojů,bitvy u Křečhoře 18.6.1757,kde podél říčky,tábořili vojáci Rakouského polního maršála Leopolda Dauna,který vyhrál v bitvě nad pruským králem Fridrichem II,
   to byl počátek konce 7 leté války a konec obléhání Prahy pruskou armádou.
   Nebo že zde byl loupežník Kovařík,který přepadával sedláky,který byl chycen v kostelíku u Svatého Václava v Žabonosech,přímo na stezce.
   Přispět nám můžete na č.ú.29 60 92 21 83/0800….Česká spořitelna DĚKUJEME.

 2. Jak na to? napsal:

  Celý facebook a všechny nabízené služby jsou zdarma a to jak vytvoření uživatelského profilu na facebook nebo vytvoření stránky nebo skupiny. Za nic z toho se neplatí.
  Jediné za co by jste na Facebook případně mohl platit je reklama. U stránek nebo skupin máte možnost svoji stránku/skupinu propagovat pomocí placené reklamy, ale to už je asi trochu něco jiného.
  Základní používání facebook je zcela zdarma!

  • mirek napsal:

   Zdravím.Jen bych měl dodatkovou otázku:když chci vytvořit reklamu, musím platit předem a nebo mi nějak dají vědět prostřednictvým fcb kolik dlužím?!Já jen abych omylem na něco neklikl a pak by po mě chtěli peníze.děkuji

 3. Milan Ondruš napsal:

  Dobrý den,
  chcel by som sa spytat, ako vytvorit skupinu ci stranku (neviem, co z toho). Dolezite vsak je, aby sa moje komenty, statusy, fotky ci linky zobrazovali fanusikovi mojej stranky ci skupiny na jeho zakladnej stene, teda tam, kde sa mu zobrazuju statusy a aktualne zmeny jeho priatelov.
  Dufam, ze ste ma pochopili, lebo sa mi takto tazko vyjadruje 🙂

 4. andrej napsal:

  dobry den..
  mohli by ste mi poslat na email navod, ako mozem do stránky dat namiesto tych poznamok zalozku, ktoru by videli iba uzivatelia, ktori su v stránke?? ktorý dali like it…

 5. Slávek napsal:

  Dobrý den, prosím o pomoc, nějaký způsobem jsem si pravděpodobně zablokoval “žádosti” zobrazující se na pravé liště na hlavní stránce svého profilu. Žádosti obsahovaly “pozvání do skupiny”, “doporučené stránky”, “žádosti aplikací” a “žádosti her. Teď se tam nezobrazuje vůbec nic. Prosím, můžete mi poradit, jak to všechno odblokovat a vrátit do původního stavu, aby mi přátelé znovu mohli posílat pozvání a hlavně aby byla viditelná? Vřelé díky! Slávek

 6. honza napsal:

  Dobrý den nedávno jsem založil a spravuji pro kamaráda Facebook skupinu kterrá je takovým mlým fanklubem …, muj problém je v tom že si pamatuji “starý vzhled skupin rámečky atd kde se lépe orientuje(na horní liště založky jako fotogalerie udalosti atd,na mé skupině se bohužek k žadnemu takovémuto vzhledu nemůžu nikde dostat a proto má novou očesanoý nepřehledný a pro mě nevýhodný vzhled.chtěl bych tedy pomoci stím jak nastavit původní vzhled skupin který je stále funkční u skupin které navštěvuji předem děkuji za odpověd

 7. Shpraicisz napsal:

  dobrý den máme s kamarády skupinu na Facebooku a asi třetí den nám na její zeď nejde napsat ani čárka jak k tomu mohlo dojít a jak se to dá odstranit děkuji za odpověď

  • Jak na to? napsal:

   Nedošlo k zablokování? Nezměnil vám někdo práva? Nezměnil někdo nastavení zdi? Možností je více ….

   • Shpraicisz napsal:

    je to uzavřená skupina jen pro pár členů,nevím jak mám poznat že je zablokovaná ale asi né když ostatní věci jdou a zobrazují se a nastavení jsem kontroloval a je vše v pořádku nic zakázané není nevím kde by mohla být chyba píše mi to při pokusu psaní na zeď:LITUJEME :Vyskytla se chyba. Snažíme se ji co nejrychleji odstranit.

 8. rudolf bagar napsal:

  Dobrý den. Prosim je možné na N97Nokia docilit běžné počitačové rozlišeni facebooku?

 9. mellody napsal:

  Dobry den,

  mam maly dotaz. Ze dne na den mi prestalo fungovat ovladani skupiny. Jde psat pouze na zed, ale udalosti ani zadna nastaveni ve skupine se vubec nezobrazuji. Predpokladam, ze nekdo tuto skupinu nahlasil. Jak a koho mam kontaktovat, kvuli teto blokaci?

 10. Libor napsal:

  Dobrý den, jak prosím založit takovouto stranku – nebo skupinu ? kde je možnost tlačítka … Přidejte se … a záložky … Zeď, Informace, Fotky atd. ???http://www.facebook.com/group.php?gid=141853468479&v=wall
  jde v podstate taky o folklorni soubor jen s jiným názvem 🙂 samozřejmě 🙂

  Děkuji Libor (Svou FCB stránku mám)

 11. Míša napsal:

  Zdravím, mám takový problém, jako třída máme skupinu, omezenou. Všichni tam jdou bez problému přidat až na jednoho člena u kterého nám to pořád hází: Uživatel nelze do této skupiny přidat….Co je za problém?

 12. ddominik napsal:

  Prosim mohly by ste mi poradit ako mam na starnke na lavej strane pridat taku blbost že npr: Prírodopis a keby na to kliknete tak sa tam otvorí članok ktory som napisal ja!!!!!!!!!

 13. ddominik napsal:

  Prosim mohly by ste mi poradit ako mam na starnke na lavej strane pridat taku blbost že npr: Prírodopis a keby na to kliknete tak sa tam otvorí članok ktory som napisal ja!!!!!!!!!

 14. Karel Greguš napsal:

  Dobrý den,
  nevím proč ale najednou nemužu nic dávat a psát na mou stránku Facebooku píše mi to pořád to to ….Vyskytla se chyba. Snažíme se ji co nejrychleji odstranit.

 15. milka napsal:

  pokud jsem vytvoril propagacni odkaz an svoje webove stranky – klasicky podporte nas na facebooku – jakym zpusobem dosahnu zmeny samotneho propagacniho tlacitka – myslim tim upravu designu, pridani obrazku atd.
  poradte nekdo
  dik

 16. Michal napsal:

  Dobry den,
  dá se prosím nějak propojit přidávání novinek na zeď stránky na facebooku s přidáváním novinek ze stránky mimo facebook?

 17. kadlcekm napsal:

  Zdravím,

  nastavil jsem si uzivatelské jmeno stránky na fb a od té doby se stal link na tuto stránku nedostupný. Nevíte někdo co s tím?

  Díky

 18. Viky napsal:

  Dobrý den,
  mé facebook fan stránky někdo zablokoval, aniž bych bych obdržela nějaký e-mail. Nejsem si ani vědoma porušování nějakých pravidel. Dají se nějak vrátit zpátky?
  Děkuji.

 19. Rubik napsal:

  Zdravím,
  mám na FB skupinu, a jeden z adminů zakázal pár členů. Nemůžu přijít na to, jak je vrátit zpátky, jde to vůbec? Mě to pořád hlásí, že zakázané osoby nelze vrátit. Díky za odpověď.

 20. Jan Šmíd napsal:

  Dobrý den, zřídil jsem fb stránky v organizaci, kde pracuji. Je možné se připojovat přes přihlášení pímo pod jménem organizace a ne pod osobním přihl. jménem?

 21. Jana napsal:

  Dobry den, ako sa da prosim vratit do skupiny v ktorej som uz raz bola?? Poradte prosim!

 22. adam napsal:

  Dobry den, daju sa niekde v profile zablokovat viditelnost statistiky?

 23. Pavla napsal:

  Dobrý den,
  spravuji už vytvořený profil jedné organizace. Vzhled té stránky je úplně jiný. Nahoře nejsou ty tři klasické ikonky (přátelé, zprávy, upozornění), ani vyhledávací okénko. Nemohu také jmenovat správce, ani vyhledávat někoho, kdo neprovedl na mé stránce aktivitu.
  Tlačítko používat facebook jménem stránky nic neudělá….

  Co s tím?

 24. Lenka napsal:

  Dobrý den,už nevím,kam se obrátit,proto doufám,že mi někdo pomůže tady. Mám založenou skupinu,kterou jsem před časem na malou chvíli chtěla ukrýt.To se stalo.Nyní jsem se chtěla vrátit,ale nedává mi to žádné možnosti na odkrytí.V tečkách vpravo nahoře,kde by to mělo být jsou pouze dvě možnosti:
  – Nahlásit skupinu
  – Vytvořit novou skupinu
  Ani jedna z těchto možností neumožňuje vrátit skrytou skupinu.
  Může mi prosím někdo pomoci? Moc děkuji za odpovědi na mail podomacku@post.cz

 25. Jitka napsal:

  Dobrý večer,
  měla bych dotaz ohledně spravovaní skupiny. Chtěla bych na skupině vytvořit nějakou mapu( mapu ČR), která by byla dobře viditelná a tam označit každou maminku která pomoc nabízí třeba modrou barvou a město odkud je a každou maminku která pomoc potřebuje barvou červenou a město odkud pochází. Je něco takového technicky možné? Jde o skupinu která je zaměřená na pomoc maminkám v nouzi.

Zapojte se do diskuse!

Další články na podobné téma:

Kontakty

Máte nějaký dotaz, nápad nebo podnět na vylepšení našeho webu Facebook – jak na to? Chcete se na něco zeptat nebo si nevíte rady s nějakou... [Číst více]

Řešení problému: odblokování přátel nebo aplikací na facebook

Pokud se Vám na Facebook někdy stalo, že jste omylem zablokovali nějakého uživatele nebo nějakou aplikaci, možná že i vy jste řešili podobný... [Číst více]

Jak založit stránku na facebook

Stránka je jednou z možností jak mohou jednotlivci i firmy na facebook propagovat svou značku nebo své myšlenky. Založení stránky na facebook... [Číst více]

Jaké jsou typy stránek na facebook?

Stránka je jednou z možností jak mohou jednotlivci i firmy na facebook propagovat svou značku nebo své myšlenky. Založení stránky na facebook... [Číst více]

Jak zobrazit skryté zprávy z aplikací na Facebook?

Pokud se Vám někdy stalo že jste u zpráv z nějaké aplikace – například z Farmville na Facebooku kliknuli na skrýt a nyní se Vám tyto zprávy... [Číst více]